Nasza kawiarnia

Kawiarnia w Kętach – Buon Giorno Bar Caffe

Naszą kawiarnię znajdziesz w Kętach przy ulicy Mickiewicza 80. Kęty to miejscowość na południu Polski, a w kawiarni Buon Giorno panuje iście południowy klimat. Wystrój inspirowany słoneczną Italią, stoliki ustawione są w starożytnych włoskich zaułkach pełnych słońca i roślin. U nas nie tylko napijesz się pysznej, świeżo palonej kawy, ale też zrelaksujesz się w wygodnym fotelu z widokiem na Italię.

Zamów online

Kawa z najlepszych ekspresów

Do kawy parzonej w najwyższej klasy ekspresie La Cimbali, podajemy świeżo wypieczone słodkości. Jeśli nie masz ochoty na kawę, możesz skosztować aromatycznej herbaty lub wyciskanego soku. Jeśli zasmakuje Ci nasza kawa, możesz zakupić paczkę kawy Buon Giorno, a także nabyć jeden z włoskich ekspresów, kawiarek i akcesoriów do parzenia kawy najwyższej klasy.

wnetrze kawiarni barcaffe stoliki
barcaffe wnetrze kawiarni
Cafe 43

Od czego się zaczęło

W 1992 roku Paweł po raz pierwszy wyjechał do Italii, a po powrocie stwierdził, że już nigdy tam nie wróci. To „nigdy” trwało do 2006 roku, bo wtedy postanowił dać Italii szansę.
Od tego czasu był tam tyle razy, że stracił już rachubę.

Dobre 10 lat temu (to mógł być 2012 rok) wybrzmiały pierwsze rozmowy o stworzeniu zwykłego baru kawowego w Kętach. Pomysł nie doszedł do realizacji z powodu bieżących tematów, które zepchnęły ten projekt na lata.

Podróże do Italii były tak intensywne, że w 2016 roku Paweł zamieszkał z całą rodziną w Toskanii, gdzie poznawał kulturę, kuchnię i tradycyjne życie włoskiej społeczności.
Bogactwo składników i prostota włoskiej kuchni daje pole do popisu i Paweł rozwinął kulinarną pasję.

A co z pizzą? Receptura na naprawdę dobre ciasto na pizzę powstawała przez lata – od płaskich placków bez smaku, przez latające zakalce aż po pyszne ciasto, chwalone przez gości odwiedzających Bar Caffe Buon Giorno.
Pizza – niby nic skomplikowanego, a jednak nie wszędzie smakuje tak samo dobrze.

2018 rok był czasem powrotu do Polski i organizowania się do życia bez ulubionej bietoli (liście buraka), pomidorów i oliwy od lokalnego rolnika, bez porannego cappuccino w barze, gdzie właściciele witają nas słowem „Buondi”, no i bez codziennych słonecznych, ciepłych poranków w ogrodzie.

Nadszedł 2020 rok.
Zamknięcie granic i brak możliwości wyjazdu poza Polskę stały się zapalnikiem do działania.
To lockdown, a w ślad za nim tęsknota za Italią, spowodował, że z naszych ust padły słowa:
” Stworzymy włoski klimat w Kętach, otwieramy kawiarnię!”.
To było zarazem szalone i wspaniałe. Strach i niewiadoma kolejnego dnia mieszały się z ekscytacją i działaniem.

W 2021 roku marzenie nabrało realnych kształtów.

To my, Paweł i Marzenka Laszczak, po latach marzeń o kawiarni, stworzyliśmy Bar Caffe Buon Giorno.
Nie wzięliśmy architekta, bo wewnętrznie czuliśmy jak ma wyglądać kawiarnia z naszych marzeń.
Malowaliśmy drzwi, wieszaliśmy sznurki na zdjęcia i tworzyliśmy mieszankę kaw. Cudowny czas, który… trwa.

W 2022 roku przywieźliśmy z Italii piec do pizzy i otworzyliśmy kolejny rozdział naszej historii.

Bar Caffe Buon Giorno stało się restauracją i pizzerią, a we włoskim sklepiku goście mogą zakupić m.in. produkty, których używamy do dań.

W 2023 otwieramy „Kamper park” – miejsce dla gości, którzy kochają caravaning i chcą zrobić pauzę w podróży – na odpoczynek, posiłek czy kawę ze słynnym cornetto, serwowanym w Bar Caffe Buon Giorno.

Zapraszamy do miejsca, które powstało z miłości do Italii.

Paweł i Marzenka Laszczak

Menu kawiarni